Menu

Weber přichází na český trh s novinkami

Weber nově nabízí zatloukací kotvu pro zateplovací systémy, vyvinutou pomocí špičkových technologií, která ulehčuje každodenní práci fasádníka. Lehčí, rychlejší, přesnější.

 • weber.hmoždinka SD-5,
 • unikátní lehčené lepidlo na obklady a dlažby,
 • sanační omítka s tepelně izolačními vlastnostmi a protiplísňovým efektem.

Přírodní evoluce poskytuje inspiraci pro vývoj vysoce efektivních struktur, kdy jsou i zdánlivě jednoduché prvky nepřetržitě optimalizovány. Tento princip byl použit i při vývoji nové zatloukací kotvy. Každá vlastnost kotvy byla namodelovaná v počítačové simulaci pomocí metody konečných prvků a prakticky ověřena v reálných podmínkách, s cílem zjednodušení práce na stavbě.

Výsledkem je špičkový systém kotvení pro zateplovací systémy.

Navrženo pro vysoce efektivní a univerzální použití:

 • vysoce odolný kompozitní trn,
 • bezpečné a rychlé osazení,
 • nulový tepelný most c = 0,000 W/K,
 • vhodné pro všechny podkladní materiály (A, B, C, D, E),
 • rychlá a lehká montáž pouze dvěma údery kladivem,
 • neskutálí se z lešení díky 6 hranému tvaru talíře,
 • perfektní osazení bez poškození izolantu,
 • jednoduchá kontrola osazení,
 • snadná manipulace,
 • optimální přilnavost základní vrstvy k talířku.

Lehčené lepidlo na obklady a dlažby weber.for profi LW

Divize Weber, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. připravila unikátnílepidlo na obklady a dlažby s lehčeným plnivem.

Lehčené lepidlo se vyznačuje zejména nižší hmotností ovšem se zachováním stejné vydatnosti jako standardní lepidla. Hmotnost balení lehčeného lepidla weber.for profi LW je 15 kg a má stejnou vydatnost jako 25 kg lepidlo, čímž lepidlo šetří zpracovatelům čas, energii a potažmo i peníze za dopravu.

Dále se tento výrobek vyznačuje i dalšími příjemnými vlastnostmi jako je výborná zpracovatelnost, vydatnost na 6m2/15kg, plná zátěž po 24 hodinách.

Další výhodou pro uživatele je i praktické balení lepidla s uchem pro snadnou manipulaci.

Multifunkční sanační omítka s tepelně izolačními vlastnosti a protiplísňovým efektem weber.san thermo

Sanační omítka, která stavebníkovi vyřeší několik problémů najednou: zbaví konstrukci vodních skvrn, solných výkvětů, odlupující se omítky. Současně zeď sanační omítka doteplí a také zabrání povrchovému růstu mikroorganizmů. Svým složením a spotřebou omítka šetří i životní prostředí. Nad tím vším pak stojí její vzhled – omítka je krásně přírodně bílá.

Sanační omítky jsou spojovány se základním ošetření zdiva zatíženého vzlínající vlhkostí a s tím spojenými defekty. Vlhká konstrukce není však pouze vystavena solným výkvětům či vodním skvrnám, se kterými si každá kvalitní sanační omítka dokáže spolehlivě poradit. Podobně musí čelit také sníženému tepelnému odporu, nízké povrchové teplotě konstrukce a růstu migkroorganismů – řasám a plísním. To už jsou problémy, na které standartní sanační omítka není svým složením a funkčností vybavena.

S těmito potížemi se setkáváme zejména ve vnitřním prostředí suterénních prostor (sklepy), které nejsou temperovány a mnohdy ani větrány – zejména v zimním období.

Perlitovým aditivem bylo dosaženo izolačních vlastností (λ=0,11W/mk), které nabízí pouze tepelně-izolační omítky.

Kombinací specifických přísad, je omítka resistentní biologickému napadení a na jejím povrchu nemohou růst řasy ani plísně, aniž by omítka obsahovala neekologické biocidní složky. Navíc je weber.san thermo lehčená omítka (670kg/m3), což nejen výrazně snižuje její spotřebu (5kg/1cm/m2), ale také ulehčuje zedníkovi práci, její aplikace není tak namáhavá jako nához běžných, těžkých malt.


O společnosti:

Divize Weber, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. je dnes v České republice jedním z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních štukových a tepelně izolačních omítek, zateplovacích systémů, sanačních omítkových systémů, nátěrů, vyrovnávacích a samonivelačních podlahových hmot, lepidel na obklady a dlažbu.

Řešení pro fasády

Krášlení a zároveň i ochrana starých i nových fasád, v kombinaci barev a struktur. Současně respektování začlenění těchto staveb do okolí, brání v úvahu různé architektonické styly a zachování kulturního dědictví.

Řešení pro obklady a dlažby, přírodní kameny

Lepení všech druhů dlaždic na všechny druhy podkladů, ozdobné i technické spárování, ochrana proti vlhkosti a příprava pro úspěšnou a bezpečnou aplikaci.

Řešení pro podlahy

Komplexní řešení pro podlahové systémy, pro všechny typy podkladů, za pomocí všech druhů aplikací: ruční i strojní zpracování. Příprava podkladů pro podlahové kyrtiny, včetně penetrací.

Řešení založená na technických maltách

Pro úsporu času, bezpečnou a jednoduchou aplikaci. Usnadnění lepení, fixaci, spojování, tmelení a vyrovnání. Od drobných prací až po silnice a mosty, a to ve všech fázích stavby.

 

Kontaktní adresa:

Divize Weber Saint-Gobain Construction Products CZ, a.s., Radiová 3; 102 00  Praha 10,